Paznokcie

Oliwka czy krem? Co jest ważniejsze dla naszych dłoni i paznokci?

Takie zadałam ostatnio pytanie na moich social mediach. Odpowiedzi było sporooo. I wiecie co jest najlepsze? Nikt się nie pomylił!

Dlaczego? Krem, a oliwka to dwa różne produkty, które nie mogą się wykluczać. Oliwka ma postać płynną, więc idealnie wnika w zakamarki skórek. Sprawdzi się również świetnie do natłuszczenia płytki paznokcia, dlatego dobrze jest wkropić nieco pod paznokieć- szczególnie jeśli widzicie, że Wasz naturalny paznokieć zawija się i odkleja od masy. To znak ze płytka jest przesuszona!

Ale wyobrażacie sobie nakładać oliwkę na całe dłonie? Ja nie! Tłusty film który pozostawia sprawia, że chcemy jak najszybciej umyć nasze ręce i pozbyć się nieprzyjemnej, lepkiej warstwy. 
I tu idealnie sprawdzi się krem. Ma bardziej stały stan skupienia, zwykle jest na bazie wody, dlatego lepiej się go nakłada i nie czujemy się niekomfortowo po użyciu.

Dlatego polecam oba te produkty. Jeśli chodzi o konkretne produkty, rekomenduje po prostu sprawdzać skład. W oliwce- jak najwiecej olejków naturalnych, masło shea, witaminy. W składzie kremie szukajmy m.in gliceryny, olei, aloesu, a unikajmy alkoholu, parafiny, parabenów i silikonów.

Zaobserwuj PÈRFACE na instagramie i bądź na bierząco!

Podziel się

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *